Minimalny czas trwania projektu wynosi sześć miesięcy, a maksymalny pięć lat. Średnio projekt trwa od sześciu miesięcy do dwóch lat w konkursie uproszczonym; od roku do trzech lat w konkursie głównym; od trzech do czterech lat w konkursie specjalnym.
Tak, w projekcie mogą uczestniczyć więcej niż dwie instytucje współpracujące. Możliwy jest również udział partnerów z krajów innych niż Polska i Niemcy. Wszystkie instytucje uczestniczące w projekcie podpisują „formularz podpisu” na etapie składania wniosku.
Tak, partnerzy projektu wspólnie składają jeden wniosek. Jeden z partnerów jest w nim opisany jako Instytucja Wnioskująca, a drugi i ewentualnie kolejni partnerzy jako Instytucja Partnerska.
Fundacja podpisuje umowę o przyznanie dotacji z Instytucją Wnioskującą, która staje się tym samym Dotacjobiorcą.
Formularz powinna podpisać osoba uprawniona do wykonywania czynności prawnych w imieniu danej instytucji.
Na etapie składania wniosku nie jest wymagane złożenie umowy o współpracy. Partnerzy powinni zawrzeć odpowiednią umowę po otrzymaniu decyzji o przyznaniu dotacji.
Projekt może się rozpocząć najwcześniej dwa tygodnie po otrzymaniu pozytywnej decyzji. Może to nastąpić po podpisaniu umowy o przyznaniu dotacji. Informacje o terminie ogłoszenia decyzji są dostępne na stronie danego konkursu.
Dotacja wypłacana jest Dotacjobiorcy, a więc instytucji, która we wniosku opisana została jako Instytucja Wnioskująca. Dotacjobiorca odpowiedzialny jest za przekazanie części środków dalej, do partnera/partnerów.
Wypłata środków występuje po podpisaniu umowy, na podstawie odpowiedniego formularza złożonego przez Dotacjobiorcę (Instytucja Wnioskująca). Środki wypłacane są na okres sześciu miesięcy na bieżące wydatki. Wniosek o wypłatę środków złożyć można bezpośrednio po podpisaniu umowy o przyznanie dotacji.
- Konkurs główny do 15.11.2024 r.
- Konkurs uproszczony do 02.12.2024 r.
- Konkurs specjalny do 10.12.2024 r.
Decyzje zostaną ogłoszone w kwietniu 2025 r.